NOWE WŁADZE W ORLE!

12 grudnia w lokalu „Pod Bykiem” odbyło się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze członków Klubu Sportowego Orzeł Ząbkowice Śląskie, podczas którego wybrano nowe władze.
W spotkaniu wzięło udział kilkudziesięciu członków stowarzyszenia oraz osób związanych z klubem. Obecni byli także burmistrz Marcin Orzeszek, przewodniczący rady miejskiej Andrzej Dominik oraz Daniel Ciepierski, prezes nowo powstałej spółki Ząbkowickiego Centrum Sportu i Rekreacji w Ząbkowicach Śląskich. Mandaty uprawniające do podejmowania decyzji odebrało 31 osób.
Na wstępie prowadzący zebranie dyrektor klubu Józef Kolak przywitał wszystkich gości i poprosił o zabranie głosu burmistrza Marcina Orzeszka. Szef ząbkowickiego magistratu dziękował za pracę członkom ustępującego zarządu i dodawał, że liczy na owocną współpracę z nowym. – Orzeł to klub, który musi mieć dobre imię i reputację zarówno w gminie Ząbkowice Śląskie, powiecie ząbkowickim, jak i na Dolnym Śląsku – mówił włodarz.
Następnie prowadzący zebranie poinformował wszystkich zgromadzonych, że dotychczasowy prezes klubu Jan Dulanowski nie będzie kandydował w wyborach na członka zarządu. Zatwierdzono też regulamin zebrania i porządek obrad.
W dalszej części ustępujący prezes zarządu przedstawił sprawozdanie z działalności klubu. Mówił m.in. o sporej ilości dofinansowań, jakie w ciągu ostatnich kilku lat udało się pozyskać stowarzyszeniu. Dziękował także władzom ząbkowickiego magistratu oraz wszystkim osobom, które zaangażowały się w życie i funkcjonowanie klubu.
W sprawozdaniu odczytanym przez przewodniczącą komisji rewizyjnej Grażynę Stępień pojawiły się zapisy o kilku nieprawidłowościach, których podczas kontroli dopatrzyła się komisja rewizyjna, jednak nie były to uhybienia znaczące. – Pragnę zaznaczyć, że zadaniem komisji rewizyjnej jest kontrola dokumentów. Nie oceniamy tu wyników sportowych zespołów. To zadanie leży w kompetencjach zarządu – mówił Fryderyk Orepuk, członek komisji.
Członkowie stowarzyszenia po wysłuchaniu stanowiska komisji rewizyjnej jednogłośnie udzielili absolutorium ustępującemu zarządowi.
W dalszej części zebrania wybrano komisję skrutacyjną i zgłoszono kandydatów do zarządu klubu i komisji rewizyjnej. Następnie przeprowadzono głosowanie. Uprawnionych do głosowania zgodnie z listą obecności było 31 osób i tyle też oddano głosów ważnych. Po wybraniu dziewięciu członków zarządu, spośród siebie wyłonili oni prezesa oraz dwóch wiceprezesów. Nowy skład zarządu klubu będą tworzyć:
Tomasz Stelmach – prezes
Aneta Rychter – I wiceprezes
Seweryn Batóg – II wiceprezes
Jarosław Drzewosz – członek
Mariusz Lewandowski – członek
Rafał Maj – członek
Rafał Rychter – członek
Jan Sieczkowski – członek
Krzysztof Szczerkowski – członek
Skład komisji rewizyjnej przedstawia się następująco:
Grażyna Stępień – przewodnicząca
Zdzisław Dziedzicki – członek
Fryderyk Orepuk – członek
Nowi członkowie zarządu klubu to głównie osoby związane do tej pory ze szkółką piłkarską „Orlik” Ząbkowice Śląskie. – Nasza praca, którą wykonaliśmy w szkółce piłkarskiej „Orlik” została doceniona i za to dziękujemy. Ci, którzy mnie znają wiedzą, że jestem osobą bardzo wymagającą, która zawsze wysoko zawiesza sobie poprzeczkę. Moi współpracownicy i trenerzy wiedzą, że stawiam również bardzo wysokie wymagania wobec nich. Jestem również trenerem, więc nie ukrywam, że zarówno trenerzy i piłkarze nie będą mieli łatwo, ale uważam, że dyscyplina i pracowitość jeszcze nikomu nie zaszkodziła – mówił nowo wybrany prezes klubu.
– Wydaje mi się, że nadszedł czas na zmiany i z tego miejsca chciałbym podziękować poprzednim członkom zarządu i działaczom. Wiem, że nie jest to łatwa praca, która wymaga poświęcenia zdrowia, energii i czasu, niemniej jednak życzyłbym sobie aby nas wspierali i pomagali na co dzień – dodawał Tomasz Stelmach. Jednocześnie podkreślał, że wszystkim zgromadzonym powinno przyświecać hasło „Łączy nas piłka”. – Musimy dążyć do tego, żeby w Ząbkowicach Śląskich była wreszcie mocna drużyna seniorska, żeby młodzież była widoczna nie tylko w powiecie, ale i wypływała na szersze wody. Będziemy ciężko pracować, aby w przyszłości doczekać kolejnych zawodników pokroju Piotrka Zielińskiego. Proszę o pomoc, liczę na współpracę i mam nadzieję, że wszyscy razem będziemy działać dla dobra futbolu w Ząbkowicach Śląskich – zakończył prezes.
Tomasz Stelmach to 44-latek, który kilka lat temu założył w Ząbkowicach Śląskich szkółkę piłkarską „Orlik”. Od wielu lat związany z ząbkowickim klubem, najpierw jako zawodnik, w przeszłości jako trener drużyn młodzieżowych, a także zespołu seniorów. W roli zawodnika występował w zespole Śląska Wrocław.

Zostaw odpowiedź