SENIORZY: Niedzielna wygrana Orła.

• PDF

Nietypowo, bo w niedzielę przyszło zagrać mecz 11. kolejki piłkarzom ząbkowickiego Orła. To jednak nie przeszkodziło podopiecznym Tomasza Masłowskiego zgarnąć trzech punktów. Dwa gole zdobył Maciejewski, jedno trafienie dorzucił Radziszewski i ząbkowiczanie pokonali GKS Mirków/Długołęka 3:1 (1:1).

Ząbkowiczanie prowadzenie objęli w około 30 minucie gry po trafieniu Maciejewskiego. Kapitan Orła popisał się sprytny uderzeniem z około 16 metrów i ulokował futbolówkę przy dalszym słupku. Goście do remisu zdołali doprowadzić tuż przed przerwą. Arbiter w środkowej części boiska podyktował kontrowersyjny rzut wolny. Dośrodkowana w pole karne piłka powędrowała na głowę Mańkowskiego, a ten ulokował ją w bramce obok próbującego interweniować Derbisza.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Podobnie jak w pierwszej połowie dużo było walki w środku pola, a mało składnych akcji i klarownych sytuacji. Gry nie ułatwiała nienajlepsza murawa i wąskie boisko. Arbiter często używał gwizdka, a i jedni i drudzy nie przebierali w środkach. Jak się okazało, zwycięsko z takiej rywalizacji wyszli goście. W 73. minucie ząbkowiczan na prowadzenie strzałem z rzutu wolnego wyprowadził Radziszewski, a kilka minut później jego wyczyn powtórzył Maciejewski i ustalił wynik rywalizacji.

Dla Orła było to drugie zwycięstwo z rzędu i trzeci mecz z kolei bez porażki. Biało-niebiescy z 15 punktami po 11. kolejkach zajmują w tabeli 10 miejsce i mają osiem punktów przewagi nad strefą spadkową. Strata ząbkowiczan do ósmej Unii Bardo i dziewiątego Piasta Żerniki-Wrocław wynosi dwa punkty. W kolejnej kolejce Orzeł zagra na własnym boisku z najwyżej notowanym beniaminkiem - Moto Jelczem Oława.

GKS: Bralewski - Szemis (61'Gołda) Aftowicz, Supranionek, Stępień, Berkowicz, Żminkowski, Monasterski (75'Skórnica), Mańkowski, Wójcik (80' Krawczyk), Góral (67' Żygadło)

ORZEŁ: Derbisz - Radziszewski, Fudali, Pytel, Nahaitsev, Drąg, Szwagrzyk, Herdy (68' Bohajczuk), Kowerko (89' Dam. Różana), Maciejewski (86' Grzywiński), Piątkowski

Last Updated on Wednesday, 23 October 2019 10:55