SENIORZY: Znów trwonimy przewagę. Derby z Lechią na remis.

• PDF

Ząbkowiczanie po raz kolejny w tym sezonie mając korzystny wynik do przerwy nie potrafią utrzymać go do końca meczu. W Dzierżoniowie na półmetku rywalizacji podopieczni Tomasza Masłowskiego prowadzili 2:0, by później przez moment przegrywać 2:3. Ostatecznie pojedynek zakończył się remisem 3:3, a obie ekipy opuszczały boisko z pewnym niedosytem.

Orzeł prowadzenie objął w 25. minucie po trafieniu Kuśnierza. Dobrą akcję prawą stroną boiska przeprowadził Piątkowski, dograł futbolówkę przed bramkę, a autorowi gola nie pozostało nic innego jak wpakować piłkę do siatki. Niespełna kwadrans później było już 2:0. Z rzutu wolnego uderzył Maciejewski, piłka odbiła się od poprzeczki, a w zamieszaniu pod bramką Lechii najwięcej zimnej krwi zachował Radziszewski i ulokował piłkę między słupkami bramki Spaleniaka. Lechia mimo sporego naporu w końcówce pierwszej połowy nie zdołała w tej części gry pokonać Derbisza i to ząbkowiczanie schodzili na przerwę w lepszych nastrojach.

Drugie 45. minut rozpoczęło się od naporu Lechii. Gospodarze niemal przez cały czas gościli na połowie Orła, który ograniczał się do sporadycznych wypadów na połowę dzierżoniowian. W 54. minucie bramkę kontaktową dla Lechii zdobył Ziółkowski, który w przerwie pojawił się na placu gry. W 69. minucie pojedynku był już remis. Po sprytnie rozegranym rzucie rożnym do strzału doszedł Chrapek, a futbolówka lecąca po ziemi mimo interwencji Derbisza wturlała się za linię bramkową. Gospodarze dostali wiatru w żagle i sześć minut później prowadzili. Tym razem autorem gola był Elton, który wykorzystał dobre dogranie w pole karne z bocznego sektora i nie pozostawił bramkarzowi Orła szans na udaną interwencję.

Gdy wydawało się, że będąca na fali Lechia nie wypuści już zwycięstwa z rąk, piłkę w polu karnym lechitów otrzymał Kuśnierz. Napastnik Orła obrócił się, uderzył na bramkę Spaleniaka i mógł cieszyć się z doprowadzenia do remisu. Ostatni kwadrans to zdecydowany napór Lechii i kontry Orła. Pod bramką Derbisza zagotowało się co najmniej trzykrotnie, ale w kluczowych momentach albo uderzana futbolówka zatrzymywała się na rękach bramkarza ząbkowiczan, albo też dobrze interweniowali obrońcy.

Dla Orła był to trzeci mecz bez wygranej. Ząbkowiczanie z dziewięcioma punktami po dziewięciu meczach zajmują w tabeli jedenaste miejsce. Teraz podopiecznych trenera Masłowskiego czeka starcie z Orłem Prusice, który z siedmioma oczkami jest trzynasty. Biało-niebiescy jeżeli chcą uzyskać kilkupunktową przewagę nad strefą spadkową to ten mecz muszą wygrać.

LECHIA: Spaleniak, Miazga (46'Knyrek), Chrapek, Korkuś (55' Dzwolak), Słonecki, Pietkiewicz, Domaradzki, Elton, Borowy Aldeir Cirneu, Uszczyk (46' Ziółkowski)

ORZEŁ: Derbisz - Radziszewski, Fudali, Pytel, Nahaitsev, Drąg, Szwagrzyk, Kowerko (90' Daw. Różana), Maciejewski (88' Popek), Piątkowski (81' Herdy), Kuśnierz (81' Grzywiński)

Last Updated on Wednesday, 23 October 2019 10:54