III RUNDA PUCHARU POLSKI, Podokręg Wałbrzych: Skałki Stolec - Orzeł Ząbkowice (2:2)

• PDF

SENIORZY: Odpadamy z Pucharu Polski

Sporą niespodzianką zakończyło się spotkanie w Stolcu, gdzie czwartoligowy Orzeł Ząbkowice Śląskie gorzej wykonywał rzuty karne od grających klasę niżej miejscowych Skałek i ostatecznie musiał uznać wyższość rywali. W regulaminowym czasie gry padł wynik 2:2 (1:0).

Skałki już po pierwszej połowie prowadziły 1:0, a chwilę po zmianie stron zdobyły drugiego gola. Na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Piotr Satanowski, raz po dwójkowej akcji z Kupcem, a w drugim przypadku po strzale głową po znakomitym dośrodkowaniu w pole karne Dominika. Wcześniej zarówno jedni i drudzy mieli dobre okazje by umieścić piłkę w siatce. W barwach Orła hat-tricka w pierwszej odsłonie gry mógł skompletować Łukasz Grzywiński, pod drugą bramką dobrych okazji nie wykorzystali m.in Wiśniewski i Kupiec.

Orzeł kontaktowego gola zdobył w 60. minucie gry za sprawą Robert Herdy, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i pokonał Kota. Na kwadrans przed końcem gry rezultat rywalizacji po 90. minutach po indywidualnej akcji ustalił Szymon Kuśnierz i jasnym stało się, że do wyłonienia zwycięzcy potrzebne będą rzuty karne.

W konkursie jedenastek lepsi okazali się miejscowi. W barwach Skałek z jedenastu metrów do siatki nie trafił tylko Kijak, którego strzał obronił Konrad Krakowski, a w drużynie Orła pojedynek z Kotem przegrali Szymon Radziszewski oraz Oleksandr Nahaitsev i to stolczanie awansowali do dalszej fazy rozgrywek.

Składy:

SKAŁKI: Kot - Mendak (78' Prokop), Zalot, Krupiński, Iwanicki, Sidor (75' Kijak), Głowak, Wiśniowski, Kupiec (65' Stanny), Dominik (65' Cupiał), Satanowski

ORZEŁ: Krakowski - Różana (46' Nahaitsev), Fudali, Pytel, Popek (46' Radziszewski), Herdy (65' Szabatowski), Gralec (46' Drąg), Szwagrzyk, Grzywiński (46' Kuśnierz), Pudłowski (46' Kowerko), Piątkowski

Last Updated on Friday, 13 September 2019 10:15