IV LIGA DOLNOŚLĄSKA (WSCHÓD): Mamy pierwsze trzy punkty! Wygrywamy w Trzebnicy 2:1 (2:0)

  • PDF

IV LIGA DOLNOŚLĄSKA (WSCHÓD): Mamy pierwsze trzy punkty! Wygrywamy w Trzebnicy 2:1 (2:0).

Do piątej kolejki na zwycięstwo czekali gracze ząbkowickiego Orła. To przyszło na boisku w Trzebnicy. Ząbkowiczanie po bramce Maciejewskiego i samobójczym trafieniu Jajki wygrali w Trzebnicy 2:1 (2:0) i wskoczyli w tabeli na dziesiąte miejsce.

Początek rywalizacji należał do gospodarzy, ale paradoksalnie po pierwszych 30 minutach to piłkarze Orła mieli więcej powodów do zadowolenia. Najpierw do siatki trzebniczan po rzucie wolnym trafił Maciejewski, a chwilę później piłka po dośrodkowaniu Radziszewskiego i niefortunnej interwencji Jajki piłka po raz kolejny wpadła do bramki gospodarzy. Mający dwa gole przewagi ząbkowiczanie cofnęli się do defensywy i oddali pole gry trzebniczanom, którzy jednak długo nie potrafili znaleźć recepty na rozmontowanie defensywy Orła. Co więcej, jeszcze przed przerwą podopieczni Tomasza Masłowskiego mogli, a nawet powinni prowadzić wyżej, ale sytuacji sam na sam nie wykorzystał Piątkowski. - To była sytuacja, która powinna zamknąć mecz - mówił na gorąco Łukasz Maciejewski, kapitan Orła.

Po przerwie gra toczyła się z przewagą trzebniczan, którzy nie mając nic do stracenia zepchnęli Orła do defensywy. Dobrze dysponowany w bramce ząbkowiczan był jednak Derbisz. W 86. minucie miejscowi zdobyli jednak gola kontaktowego i końcówka rywalizacji była bardzo emocjonująca. Ząbkowiczanie zdołali jednak przetrwać napór rywali i po raz pierwszy w sezonie zgarnąć pełną pulę.

W środę w ramach Pucharu Polski Orzeł zagra w Stolcu z miejscowymi Skałkami, a w kolejnym starciu ligowym podejmie u siebie beniaminka z Pieszyc. Jeśli wygra to przynajmniej na moment zadomowi się w środkowej części tabeli.

POLONIA: Sobczak - Danyliuk, Banasik, Błoński, Poważny, Skowroński, Turkowyd (78' Lamorski), Jajko (75' Pancerz), Łuczak, Tetłak (60' Marduła), Stasiak

ORZEŁ: Derbisz - Nahaitsev, Fudali, Pytel, Radziszewski, Drąg, Maciejewski (85' Gralec) Piątkowski (90' Popek), Kowerko (68' Szabatowski), Bohajczuk (75' Różana), Kuśnierz (63' Grzywiński)

 

 

Last Updated on Wednesday, 11 September 2019 09:15