SENIORZY: Czwarty ligowy mecz bez zwycięstwa

  • PDF

SENIORZY: Czwarty ligowy mecz bez zwycięstwa

Niezłe spotkanie obejrzeli kibice w Ząbkowicach Śląskich. Orzeł postawił się aspirującej o awans do III ligi Polonii/Stali Świdnica i przez długi czas dobrze odpierał ataki gości groźnie kontrując. W pierwszej połowie warte odnotowania były próby Maciejewskiego (minimalnie niecelny strzał z rzutu wolnego) oraz uderzenia Grzywińskiego i Kowerki - oba obronione przez Kota. Przyjezdni najlepsze okazje do przerwy mieli po dograniach w pole karne z bocznych sektorów boiska, ale po 45. minutach kibice goli nie oglądali. Świdniczanie mieli optyczną przewagę, przez pierwszy kwadrans nawet sporą, ale wraz z upływem czasu ząbkowiczanie zaczęli dochodzić do głosu i mogli z nadzieją schodzić do szatni.

Po przerwie nadzieję ząbkowiczan na korzystny wynik znacznie zmalały, po tym jak akcję Orzechowskiego, notabene byłego gracza Orła, sfinalizował Chajewski. Była to 55. minuta gry. Orzeł do końca walczył o bramkę wyrównującą, ale bramce Kota poważnie nie zdołał zagrozić. Biało-niebiescy mieli kilka stałych fragmentów gry, po których mogli pokusić się o doprowadzenie do remisu. Raz też w polu karnym dobrze znalazł się młody Szabatowski, ale jego uderzenie na rzut rożny wybił golkiper świdniczan.

Po czterech meczach mamy na swoim koncie dwa punkty i dryfujemy niemal po dnie tabeli. W piątej kolejce starcie z pozostającą również bez zwycięstwa Polonią Trzebnica.

ORZEŁ: Derbisz, Nahaitsev, Pytel, Fudali (46' Różana), Radziszewski, Bohajczuk (65' Szabatowski), Maciejewski, Szwagrzyk, Grzywiński (75' Gralec), Kowerko, Kuśnierz (60' Piątkowski)

Last Updated on Monday, 02 September 2019 10:06