SENIORZY: Orzeł słabszy od Sokół Marcinkowice

  • PDF

SENIORZY: Orzeł słabszy od Sokół Marcinkowice

Piłkarze z Marcinkowic nie zaprezentowali niczego nadzwyczajnego, ale to wystarczyło, żeby pewnie pokonać ząbkowickiego Orła. Gospodarze na prowadzenie wyszli w 30. minucie gry po strzale z najbliższej odległości Mikołaja Połomki, a chwilę po zmianie stron rezultat meczu podwyższył Jakub Kulej strzałem z głowy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Gospodarze przez całą pierwszą połowę posiadali inicjatywę. Orzeł z rzadka gościł pod bramką Sokoła. Godne odnotowania sytuacje to próby Karola Bohajczuka i Szymona Radziszewskiego, ale ich lekkie uderzenia lądowały w rękach JPatryka Janiczaka, a uderzenie zza pola karnego Maciejewskiego, golkiper Sokoła sparował na rzut rożny. Pod drugą bramką działo się znacznie więcej, ale dobrze dysponowany w bramce ząbkowiczan był Seweryn Derbisz. W 30. minucie gry on jednak także musiał skapitulować. To właśnie wtedy dogranie z boku pola karnego przed bramkę Seweryna Derbisza wykończył z bliskiej odległości Połomka.

Drugie 45. minut ząbkowiczanie rozpoczęli z wysokiego „C” i zamknęli graczy Sokoła na własnej połowie. W około 55. minucie miejscowi zanotowali jednak wypad pod pole karne Orła, wywalczyli rzut rożny i zdobyli po nim gola, który zdecydowanie uspokoił nerwowy początek drugiej odsłony w wykonaniu marcinkowiczan. Wraz z upływem czasu miejscowi mogli, a w niektórych sytuacjach nawet powinni zdobyć jeszcze przynajmniej dwie-trzy bramki, ale pod bramką Orła pudłowali na potęgę. Orzeł poza kilkoma próbami dograń z bocznych sektorów boiska i sporą ilością rzutów rożnych nie zagroził poważnie bramce Janiczaka.

Ząbkowiczanie po trzech meczach są bez zwycięstwa i zajmują w tabeli trzynastą lokatę. Sokół z kompletem punktów jest samodzielnym liderem. Teraz biało-niebiescy zagrają na własnym boisku z Polonią/Stalą Świdnica.

ORZEŁ: Derbisz - Radziszewski, Różana, Fudali, Nahaitsev, Pudłowski (46' Herdy), Maciejewski (77' Popek), Szwagrzyk, Grzywiński (60' Kuśnierz), Bohajczuk (72' Szabatowski), Piątkowski

SOKÓŁ: Janiczak - Aramowicz, Dębiczak, Kulej, Ficoń, Dutka, Leończyk, Bialik (82' Płomiński), Janiuk, Rokicki (88' Kosik), Połomka (75' Wejerowski)

Last Updated on Tuesday, 27 August 2019 11:12