SENIORZY: Derby na remis

  • PDF

SENIORZY: Derby na remis

W pierwszym spotkaniu sezonu 2019/2020 IV ligi dolnośląskiej Orzeł Ząbkowice Śląskie bezbramkowo zremisował w Bardzie z Klub Sportowy Unia Bardo.

W pierwszej połowie spotkania obie ekipy miały swoje szanse na zdobycie gola. Nasz zespół największe zagrożenie pod bramką Unii stworzył po stałych fragmentach gry. Z rzutu wolnego groźnie uderzał Łukasz Maciejewski, ale piłka po jego strzale minimalnie przeszła obok bramki. Bramce Gembary próbowali zagrozić też Maksymilian Gralec orazSzymon Kuśnierz, ale ich próby także padały łupem bramkarza Unii. Pod drugą bramką najlepszą okazję miał Tomasz Zieliński, ale jego uderzenie zdołał obronić Konrad Krakowski, dla którego był to debiut w meczu derbowym i który był wyróżniającą się postacią ekipy prowadzonej przez Tomasza Masłowskiego.

W drugich 45 minutach optyczną przewagę mieli bardzianie. Orzeł ograniczał się do kontr i po jednej z nich mógł zdobyć zwycięskiego gola. Tomasz Piątkowski zbyt długo zwlekał jednak z oddaniem strzału i został ostatecznie zablokowany przez obrońcę Unii. Wcześniej kilkoma świetnymi interwencjami popisał się Krakowski, który wygrał pojedynek sam na sam z Danielem Chęcińskim, a także świetnie interweniował przy dobitce doświadczonego pomocnika Unii, który w przeszłości bronił barw Orła. Strzałem z głowy Krakowskiego próbował zaskoczyć także Tomasz Robak, w przeszłości również gracz naszej drużyny, ale i w tym przypadku futbolówka powędrowała w ręce Krakowskiego.

Składy:

Unia: Gembara - Świerzawski, Łaski, Łużny, Kobrzak - Łaszczewski (80’ Chęciński), Wojtal, Ślepecki (60’ Robak), Raszpla (60’ Dymek) - Zieliński, Kuriata (70’ Olejarnik)

Orzeł: Krakowski - Fudali, Górski, Różana, Radziszewski - Bohajczuk, Gralec (35' Nahaitsev), Maciejewski, Grzywiński (75' Piątkowski), Kowerko (80' Szabatowski), Kuśnierz

➡️ W meczu debiut w seniorskiej drużynie naszego zespołu zaliczył 16-letni Mateusz Szabatowski, na co dzień zawodnik juniorów młodszych Orła, którzy występują w lidze dolnośląskiej.
➡️ Ligowy debiut w barwach Orła zanotowali także: Bohajczuk, Gralec, Grzywiński oraz Kuśnierz. To czterech nowych graczy, którzy w tym okienku transferowym dołączyli do drużyny.
➡️W barwach Unii na boisku pojawiło się 11 zawodników, którzy w przeszłości przywdziewali koszulkę z Orłem na piersi.

Last Updated on Tuesday, 20 August 2019 12:12