Raport z przygotowań Orła!

  • PDF

Już od ponad miesiąca IV ligowa drużyna Orła przygotowuje się do rundy wiosennej rozgrywek, które rozpoczną się 18 marca 2017 roku. W tym czasie Orzeł rozegrał dwa sparingi na sztucznej murawie w Nowej Rudzie. W pierwszym meczu biało - niebiescy musieli uznać wyższość Nysy Kłodzko przegrywając 1:4 (1:1). W drugim spotkaniu ze Startem Namysłów zespół trenera Tomasza Masłowskiego zremisował 1:1 (0:0).
W ostatni weekend nasi zawodnicy weszli w kolejną fazę przygotowań. Od piątku do niedzieli zawodnicy Orła trenowali dwa razy dziennie w czasie obozu dochodzeniowego. Pierwszy trening rozpoczynał się o godzinie 10:00, następnie biało - niebiescy mieli przerwę obiadową i o godzinie 13:30 odbywał się drugi trening.
Kolejny mecz sparingowy nasi zawodnicy rozegrają 11 lutego w Dzierżoniowie gdzie o godzinie 17:00 podejmować będą Strzeliniankę Strzelin. Kolejny mecz towarzyski ząbkowiczanie rozegrają 18 lutego także w Dzierżoniowie z miejscową Lechią.
W dniach 24 - 26 lutego odbędzie się drugi etap obozu dochodzeniowego, natomiast 5 marca ząbkowiczanie rozegrają sparing ze Ślęzą Wrocław w Świdnicy. Ostatnim sprawdzianem biało - niebieskich będzie mecz towarzyski z LZS Starowice 11 marca. Jeśli chodzi o sprawy kadrowe to testowani są nowi zawodnicy, a ich przydatność do drużyny oceni trener Tomasz Masłowski.

Swoje przygotowania rozpoczęli także zawodnicy juniorów starszych. Pod opieką trenera Adriana Szymczaka ząbkowiczanie rozegrali pierwszy mecz sparingowy ulegając Tarnovii Tarnów 4:6 (3:1).