Wybitni Zawodnicy Siedemdziesięciolecia Klubu Sportowego "ORZEŁ" w Ząbkowicach Śląskich!

  • PDF

ROBERT FUDALI

 

 

 

 

Urodzony 13 października 1962 roku w Ząbkowicach Śląskich, swoją piękną karierę sportową rozpoczyna i kończy w barwach "ORŁA". Pochodzi z bardzo usportowionej rodziny piłkarzy, którzy reprezentowali "ORŁA" a jego syn Mateusz jest od kilku lat czołowym zawodnikiem naszej drużyny.

Robert swoją karierę piłkarską rozpoczyna w trampkarzach i dalej w juniorach "ORŁA" pod okiem trenera Adama Chrzanowskiego. W drużynie Seniorów debiutuje w 1978 r. jako 16-latek pod okiem trenera Rudolfa Siegerta. W drużynie tej występowali wówczas między innymi: Nowakowski, Galiński, Dudkiewicz, Bogaczyński, Raba, Uhorczyk, Kamiński, Tabaczuk, Moszumański, Krępa, Ziemlacz.

W 1982 roku przechodzi do III ligowego Pafawagu Wrocław gdzie gra do 1985 r. W tym samym roku przenosi się do I ligowego Śląska Wrocław. W latach 1986-1991 gra w II ligowym Piaście Nowa Ruda z krótkim epizodem w Metalu Kluczbork.

W 1991 roku powraca do "ORŁA" w którym występuje do 1995 roku jako zawodnik pod kierunkiem trenera Wiesława Braja. W tym okresie występuje z następującymi zawodnikami:

A. Dulanowski, J. Szmit, M. Michta, J. Pawłowski, G. Klim, R. Sierszeń, A. Ignaczak,A. Koza, J. Skrzyniarz, A. Adamów, J. Drzewosz, A. Kurek, A. Adamczyk, J. Pleśniarski, H. Łąk, M. Wiśniowski.

Kariera piłkarska Roberta Fudali uwieńczona jest pracą w "ORLE" na stanowisku trenera w latach 1997-1999.