IV liga: Orzeł - Unia Bardo 4:1 (1:1)

  • PDF

Derby powiatu ząbkowickiego dla Orła! Piłkarze Tomasza Masłowskiego wygrali z Unią Bardo 4:1 (1:1) i pewnie sięgnęli po trzy punkty. Mecz elektryzował kibiców od dłuższego czasu. Unia składająca sie w znakomitej większości z byłych piłkarzy Orła była postrzegana za faworyta tego meczu. Bardzianie nie przegrali od 1 kolejki tego sezonu i początek meczu zdawał się potwierdzać, że to goście mają więcej atutów by zdobyć trzy punkty. W pierwszej połowie oba zespoły miały po kilka dobrych okazji. Najpierw przed szansą był Dawid Kuriata jednak minął z piłką bramkarza i z ostrego kąta nie trafił do siatki. W odpowiedzi szansę miał Michał Szabat lecz na posterunku był Seweryn Derbisz. Kolejna okazja dla Orła to akcja Roberta Herdego i strzał tuż obok słupka. W 35 minucie prowadzenie obejmują ząbkowiczanie. Najlepiej w polu karnym zachował się Konrad Maciak i trafił do bramki Unii z najbliższej odległości. Było to premierowe trafienie 16 latka, dla którego jest to pierwszy sezon w seniorach. Z prowadzenia Orzeł cieszył się tylko chwilę. Akcję środkiem pola zainicjował Radosław Wandzel, podał do Damiana Szydziaka a pomocnik Unii faulowany był w polu karnym przez Arkadiusza Majewskiego. Pewnym egzekutorem jedenastki był Krzysztof Czachor. Po zmianie stron wydawało się, że to Unia będzie prowadziła grę jednak Orzeł umiejętnie się bronił i wyporwadzał groźne akcje. Po jednej z nich w polu karnym bardzian faulowany był Szymon Krocz, a jedenastkę na gola zamienił Hubert Górski. Przyjezdni rzucili się do odrabiania strat, a biało - niebiescy groźnie kontrowali. Dobrze w tej części meczu prezentowali się Pavlo Pokhytajlo i Szymon Krocz, którzy napędzali akcje Orła. W 67 minucie po podaniu Szymona Krocza gola zdobył Kamil Olejarnik. Zwycięstwo Orła przypieczętował Dawid Kuriata w 90 minucie. 
Zwycięstwo Orła choć wysokie było w pełni zasłużone. Młoda drużyna Tomasza Masłowskiego zagrała bardzo ambitnie i widać było chęć zwycięstwa.

Orzeł: Derbisz - Górski, Fudali, Herdy (73' Zalewski), Maciak, Krocz, Olejarnik (77' Wiącek), Cebulski (55' Pokhytialo), Kuriata (90' Kurowski), Radziszewski, Majewski

Unia: Gembara - Chamerski (46' Stawiarz), Czachor, Kuska, Okrojek, Pietrzykowski, Robak, Szabat, Szydziak, Wandzel, Wiszowaty (56' Włodarczyk, 70' Zieliński)