Punkt juniorów starszych! Porażki seniorów i młodszych!

  • PDF

Porażką 1:2 (0:0) zakończył się wyjazdowy mecz Orła w Świebodzicach z Victorią. Nasza drużyna po raz kolejny radzić musiała sobie bez kilku kontuzjowanych zawodników. Mecz rozpoczął się od ataków gospodarzy, z których jednak nie wynikała za wiele. Dobrze w bramce radził sobie Seweryn Derbisz. Nasza drużyna kilka razy także groźnie atakowała jednak do przerwy utrzymał się remis. Po zmianie stron pierwsi groźną akcję stworzyli ząbkowiczanie. W 47 minucie Kamil Olejarnik wykorzystał błąd obrońców i strzałem z 11 metrów dał Orłowi prowadzenie. Przewaga bramkowa Orła utrzymała się tylko 10 minut. W zamieszaniu w polu karnym Orła po rzucie rożnym żadnej z naszych zawodników nie był w stanie wybić piłki i zawodnik ze Świebodzic celnie uderzył do siatki. Po chwili było już 2:1. Tym razem strzał napastnika Victorii trafił w poprzeczkę jednak dobitka z najbliższej odległości dała miejscowym prowadzenie. Ząbkowiczanie starali się odpowiedzieć jednak oprócz strzału Dawida Kuriaty z rzutu wolnego tuż przy słupku zawodnicy Tomasza Masłowskiego nie stworzyli więcej sytuacji bramkowych.
Skład: Derbisz - Fudali, Górski, Maciak, Cebulski, Wiącek, Zalewski, Olejarnik (72 Kuriata), Pokhytajlo, Herdy, Krocz (84 Wysocki).
Zespół juniorów starszych Orła zaczął na dobre punktować. Po dwóch zwycięstwach ząbkowiczanie zremisowali na własnym boisku z faworyzowanym Górnikiem Wałbrzych 1:1 (1:1). Więcej jednak okazji mieli ząbkowiczanie i powinni byli to spotkanie wygrać. Wynik meczu otworzył Bartosz Parcheniak w 11 minucie jednak przyjezdni opowiedzieli w 39 minucie doprwoadzając do remisu. Po zmianie stron więcej okazji miał Orzeł jednak kibice goli już nie zobaczyli i mecz zakończył się podziałek punktów.
Skład: Krakowski - Chrzanowski (89 Cieslik), Łyżwiński, Malesa, Miśkiewicz, Parcheniak (87 Nowicki), Prokop (81 Łaszczewski), Dam. Różana, Daw. Różana, Rudy, Szelągowski.
Juniorzy młodsi musieli uznać wyższość wałbrzyszan przegrywając 2:4 (0:1) jednak zagrali ambitnie i gdyby nie czerwona kartka w 60 minucie dla Piotra Tworzydlaka być może punkty zostałyby w Ząbkowicach Śląskich. Bramki dla Orła strzelali: Tomasz Dąbrowski w 51 minucie oraz Dawid Tekieli w 67 minucie meczu.
Skład: Pasternak - Dąbrowski (75 Szczepaniak), Dyda, Fudali, Gil, Łaszczewski (56 Groszek), Sojka, Tekieli, Tworzydlak, Tyczyński, Zapała.