Wygrane juniorów! Remis w Kątach Wrocławskich!

• PDF

To był udany weekend dla drużyn Orła Ząbkowice Śląskie. Seniorzy w Kątach Wrocławskich rywalizowali z miejscową Bystrzycą i prowadzili od 36 minuty po golu Karola Zalewskiego. Po zmianie stron biało - niebiescy strzelili drugą bramkę jednak sędzia tylko z sobie znanych powodów jej nie uznał. Pod koniec meczu zaczęło się robić nerwowo na boisku i w 86 minucie po wątpliwym rzucie karnym gospodarze wyrównali. Mecz zakończył się podziałem punktów. W najbliższą sobotę Orzeł rozegra mecz z Wiwą Goszcz na własnym stadionie.
Skład: Derbisz - Fudali, Górski, Herdy (81 Wiącek), Krocz (88 Kurowski), Kuriata, Maciak, Majewski, Pokhytajlo, Zalewski, Olejarnik (71 Cebulski).

Pierwsze punkty wywalczyli w tym sezonie juniorzy starsi Orła. Zespół trenera Artura Oczkosia pokonał Olimpię Kamienna Góra 5:0 (2:0). Początek meczu był wyrównany jednak z każdą minutą Orzeł zaczął osiągać przewagę. Pierwszego gola dla biało - niebieskich strzelił Mateusz Prokop wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem. W 33 minucie było 2:0 i ponownie M.Prokop trafił do siatki rywala tym razem wykorzystując rykoszet po strzale Arkadiusza Chrzanowskiego. Po zmianie stron przewagę ząbkowiczan udokumentowali golami Patryk Malesa oraz Dominik Nowacki i Damian Miśkiewicz.
Skład: Krakowski - Chrzanowski (65 Malesa), Duś, Łyżwiński, Miśkiewicz, Parcheniak (77 Nowacki), Prokop (75 Łaszczewski), Dam. Różana, Daw. Różana, Rudy, Szelągowski.

Swoje pierwsze trzy punkty wywalczyli także juniorzy młodsi, którzy pokonali po wyrównanym meczu Piasta Nowa Ruda 2:1 (0:1). Przyjezdni już w 2 minucie objęli prowadzenie i długo wydawało się, że wyjadą z  Ząbkowic Śląskich ze zwycięstwem. Jednak w 66 minucie do wyrównania doprowadził Dawid Tekieli, a już w doliczonym czasie meczu piłkarz Piasta wpakował futbolówkę do własnej bramki i to biało - niebiescy cieszyli się ze zwycięstwa.