Siedemdziesięciolecie Klubu Sportowego "ORZEŁ" w Ząbkowicach Śląskich

  • PDF

Szanowni sympatycy Klubu Sportowego "ORZEŁ" w Ząbkowicach Śląskich. Jak już zapewne wiecie Klub nasz obchodzi jubileusz siedemdziesięciolecia swojego istnienia. Aby uświetnić to wydarzenie organizujemy, wspólnie z władzami miasta i pod patronatem naszego członka i wiernego sympatyka Pana Marcina Orzeszka - Burmistrza Miasta, uroczyste obchody, których punktem kulminacyjnym będzie uroczysta Gala obchodów 70 lecia naszego Klubu, która odbędzie się 19 listopada 2016r. o godz. 17 tej w sali widowiskowej Ząbkowickiego Ośrodka Kultury.

Jednym z ważniejszych punktów programu będzie multimedialny pokaz zdarzeń które miały miejsce w okresie siedemdziesięciu lat oraz wspomnienia ludzi i o ludziach dla których "ORZEŁ" był do tego stopnia ważny, że gotowi byli poświęcić dla niego wiele, dbać o jego istnienie  i rozwój. Jako organizatorzy pragniemy poprosić Państwa o udostępnienie pamiątek i wspomnień, celem ich wykorzystania podczas obchodów. Materiał ten przyjmiemy do depozytu i zwrócimy po wykorzystaniu. W tej sprawie prosimy kontaktować się z Kierownictwem Klubu, tel. 669 256 268, e-mail: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it .

Przy okazji informujemy, że posiadamy w sprzedaży okolicznościowe szaliki Klubowe w cenie 25 złotych oraz, że do odbioru są legitymacje członkowskie dla członków klubu, którzy opłacili składkę członkowską.

 

W ramach obchodów 70 lecia K.S. "ORZEŁ" rozpoczynamy dziś cykl wspomnień o wyróżniających się postaciach związanych z siedemdziesięcioletnią historią klubu.

 

WYBITNI ZAWODNICY SIEDEMDZIESIĘCIOLECIA KLUBU SPORTOWEGO "ORZEŁ" W ZĄBKOWICACH ŚLĄSKICH

 

ARTUR WOŹNIAK

W latach 1948-1949 związany z "ORŁEM" Ząbkowice jako zawodnik i grający trener.

Artur Jan Woźniak (ur. 10 listopada 1913 w Krakowie, zm. 31 maja 1991 w Krakowie), piłkarz polski, zawodnik Wisły Kraków, dwukrotny król strzelców polskiej ekstraklasy, brat Andrzeja.

Napastnik, grał w barwach Wisły w latach 1931-1947, strzelając w 140 meczach 102 gole. Miał na koncie trzy tytuły wicemistrza Polski (1931, 1936, 1947), wystąpił w pięciu meczach reprezentacji narodowej. W czasie II wojny światowej był więziony w obozie koncentracyjnym Mauthausen-Gusen.

Karierę piłkarską zakończył w Orle Ząbkowice (1948-1949), gdzie był grającym trenerem. Prowadził później wiele polskich zespołów ligowych, m.in. ŁKS, Garbarnię Kraków, Lecha Poznań, Zawiszę Bydgoszcz, Ruch Chorzów, Zagłębie Sosnowiec i Śląsk Wrocław. W latach 1956-1957 był trenerem Wisły.

Pracował również jako trener reprezentacji narodowej. Wchodził w skład komisji selekcyjnej na mecz z Bułgarią w 1956 (wraz z Alfredem Nowakowskim i Alojzym Sitko), w 1956 w dwóch meczach pełnił funkcję asystenta Ryszarda Koncewicza. Zajmował się ponadto reprezentacjami młodzieżowymi i zapleczem pierwszej Kadry.

Last Updated on Thursday, 29 September 2016 07:51