IV liga: Orzeł - Sokół Wielka Lipa 2:0 (0:0)

• PDF

Faworytem meczu był Sokół, który zapowiadał włączenie się do walki o awans. Przebieg meczu zwłaszcza w pierwszej połowie zdawał się potwierdzać te teorie. Goście byli częściej przy piłce, łatwiej tworzyli akcje bramkowe oraz nie dopuszczali Orła do groźnych akcji we własnym polu karnym. Na szczęście dla zespołu Tomasza Masłowskiego nie przekładało się to na gole i do przerwy kibice nie zobaczyli żadnego celnego trafienia. Po zmianie stron przebieg meczu wyrównał się. Biało - niebiescy częściej atakowali czego efektem były sytuacje Szymona Radziszewskiego oraz Dawida Kuriaty. Gdy do końca meczu pozostało jedynie kilka minut akcję prawą stroną zainicjował Szymon Radziszewski wpadł z piłką w pole karne i został sfaulowany, a sędzie wskazał na jedenastkę. Pewnym wykonawcą rzutu karnego był Hubert Górski. Sokół rzucił się do ataku jednak ząbkowiczanie umiejętnie się bronili i wyprowadzali groźne kontry. Po jednej z nich nasz zespół wykonywal rzut rożny. Piłkę zagrał w pole karne Jacek Cebulski, a obrońca Sokoła tak niefortunnie interweniował, że umieścił futbolówkę we własnej bramce. Chwilę później sędzia zakończył mecz a pierwsze zwycięstwo Orła w sezonie 2016/2017 stało się faktem. Piłkarze Orła pokazali zaangażowanie, wolę walki i ambicję dzięki czemu mimo, iż większość meczu się bronili to ostatecznie przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść.
Derbisz - Górski, Fudali, Maciak, Radziszewski, Pohytajlo (69 Olejarnik), Moskal, Zalewski (62 Krocz), Kuriata (90 Kurowski), Cebulski (90 Wysocki), Wiącek.
Bramki: 1:0 Górski (87 min. karny), 2:0 Musiał (90 min. samobójcza). Widzów: 100.

Last Updated on Sunday, 28 August 2016 08:01