Sukcesy młodych Orłów we Francji!

  • PDF

Na turniej do Francji udały się nasze dwie drużyny: trampkarze i młodzicy.  We Francji zespoły trenerów Artura Oczkosia i Piotra Kupca przebywały 6 dni. Drużyna trampkarzy trenera A.Oczkosia w grupie rozegrała 3 mecze. W pierwszym meczu Orzeł zremisował z drużyną z Wybrzeża Kości Słoniowej 1:1 - gol Marek Dyda. W drugim meczu biało - niebiescy przegrali z gospodarzami - Escaudain 2:0, a w trzecim ząbkowiczanie pokonali 2:1 drużynę z Matoury z Guyany w Ameryce Południowej. Bramki zdobyli Piotr Fudali i Tomasz Dąbrowski. W ćwierćfinale Orzeł przegrał minimalnie 0:1 z drużyną z Francji Le Blanc Mesnil.  Drużyna trenera Artura Oczkosia zagrała o 5 miejsce z Victorią Pilzno z Czech, którą Orzeł pokonał 3:2. Gole strzelali Tomasz Dąbrowski, Andrzej Szczepaniak oraz Mateusz Łaszczewski. Karnego w tym meczu w pięknym stylu obronił Kacper Krzywak.

Zespół młodzików trenera Piotra Kupca zajęła także piąte miejsce.

Wyniki w rozgrywkach grupowych: IS Ittre (Belgia) - Orzeł 0:4 (bramki Kuba Krocz, Mikołaj Norek, Franek Błaszko x2), US Viesly (Francja) - Orzeł 1:3 (Marcel Kwartnik x2 , Franek Błaszko), O. Saint Quentin (Francja) - Orzeł 4:1 (Kuba Krocz). W swoim ćwierćfinałowym pojedynku przyszło zespołowi młodzików zmierzyć się z drużyną Selection Oise, z którą Orzeł przegrał 3:0, pozostawiając po sobie bardzo dobre

wrażenie. W kolejnym meczu naprzeciwko młodych Orzełków stanęła francuska ekipa AC Cambrai, z którym biało - niebiescy wygrali po rzutach karnych 4:3. Bramki w meczu strzelali : Mikołaj Norek, Franciszek Błaszko.  Rzuty karne skutecznie egzekwowali : Jakub Krocz, Marcel Kwartnik, Jakub Licznar, Daniel Malczyk. Na nic byłyby bramki wcześniej wymienionych graczy, gdyby nie Mateusz Badecki, który zdołał w piękny sposób obronić jeden z rzutów karnych. W meczu o piąte miejsce drużyna młodzików wygrała 2:0 z ES Caudry (Francja) po bramkach Marcela Kwartnika i Jakuba Krocza. W ostatnim dniu zespoły Orła zwiedziały Paryż. Oczywiście największą atrakcją była wieża Eiffla, Luwr i katedra Noterdam.  Dzięki dobrej postawie zespołów Artura Oczkosia iPiotra Kupca, Orzeł otrzymał już zaproszenie na następny rok. Gorące podziękowania dla Pana Jarosława Kowalczyka za organizację tego  wyjazdu.

 

info i zdjęcia ze spotkań młodzików na stronie: http://aporzel2003.futbolowo.pl

Last Updated on Thursday, 26 May 2016 08:17